40987

Diyetisyen Kevser Başkara

Beslenme ve Diyet Uzmanı Kevser Başkara Ankara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü Mezunu’dur. Çalışma hayatına ÇAPA Tıp Fakültesi’nin Diyabetli Çocuklar Kampları ile başlayan Başkara, bir süre yoğun bir şekilde diyabet çalıştıktan sonra vegan yaşama geçme kararı almıştır. Bu yaşam tarzı değişikliğinin ardından vegan beslenme ve vegan yaşam konularına yoğunlaştı. Kendi ürettiği adı olan, Türk Patent Enstitüsü onaylı “Vegitisyen” markasının sahibidir.
 
Merkezi İstanbul olmak üzere, Ankara, İzmir, Bodrum, Antalya gibi şehirlerde bireysel, kurumsal beslenme ve diyet danışmanlık hizmetleri, vegan mutfak atölyesi eğitimleri vermektedir.
 
Vegan beslenme ve iyi yaşam ile ilgili festival organizasyonları yapmaktadır. Geçen yıl 200 bine yakın kişinin ziyaret ettiği Didim Vegan Festivali’ni Didim Belediyesi ile organize etmiştir, Didim Belediyesi ve Didim Vegan Festivali Vegan Danışmanı’dır. Açık Radyo’daki Vegan Sağlık Programı’nı her çarşamba 14.00’da hazırlayıp sunmaktadır. Gazete ve dergilere vegan beslenme, iklim krizi ile ilgili yazılar yazmaktadır, bu mecralarda röportajları yayınlanmaktadır.
 
Türkiye’de vegan beslenme alanında profesyonel çalışmalar yapan ilk ve tek diyetisyendir. Kendi kurduğu vegandiyetisyen.com sitesinde yazılarını yayınlamakta tanınan kişilerle röportajlar yapmaktadır.


Bizi facebook hesabımızdan takip edin