Sayfa Başlığı

Zirvenin İçerikleri

Diyetiyen Kariyer Zirvesinin temel içeriğinde;

Tespit etmiş olduğumuz problemlerden biri CV hazırlamak, bunu dahada açalım; kalıplarda tek düze CV hazırlanmasından dolayı çoğu Diyetisyenlerimizin iş başvurusu ne yazık ki başarısızlıklarla geçiyor.  İK ile mülakatlarda görüşmeler de nelere dikkat edilmelidir, nelerle karşılaşılabiliyor ?!

Doğru Sosyal medya kullanımı, sosyal medyadaki paylaşım teknikleri, doğru pozlar, danışan halk tarafından daha doğrusu dışarıdan nasıl görünüp değerlendirildiğinizden, doğru bilinen yanlışlar gibi bir çok konu ele alınır ve daha profesyonelce sosyal medya hesaplarının kullanılmasının eğitimleri.

Kendi yerini açmak isteyenlere ilişkin stratejiler; doğru lokasyon, iç dekor ambians - atmosferin nasıl olacağı, klinik ofis içi yönetim, halkla ilişkiler, sekretarya, pazarlama, sıfır çevreden yoğun iş hacmine ulaşmak ve bunlara ilişkin daha bir çok konuda eğitimler.

Kendi yeri olup ta işleri dahada ilerletip büyütmek isteyenlere ayrıca strateji pazarlama eğitimi, yenilikçi ve gelişimci olmanın avantajları. Öncelikler, metotlar, çevreler, sivil toplum kuruluşları, meslekle entegre olabilecek hobiler ve daha birçok öneriler.

İş alanları ve iş sahasının yaratılması gibi bir çok konuların ele alınması.

İş bavrularında önceden yapılması gerekenler, araştırmalar, bilgi toplama, neler yapılabilecekler üzerinde planlamalar sunumlar ve İK ile yönetimi etkileyen öneri sunumlarıyla başarıya ulaşmanın metotları.

Konusunda uzman konuşmacılarla, sıfırdan kendi çabasıyla başarmış torpilsiz, baba - koca parası olmadan kariyerine yükselmiş Diyetisyenleri de konuşmacı olarak davet etmektir,  sosyal medya yada cadde fenomenlerini davet etmiyoruz, çünkü gerçekçi olmak ilkemizin, bu mesleğin nişantaşından ibaret olmadığı bilinci ve sorumluluğu var, bu çerçevede daha faydalı olabilecek konuşmacılar konularla dolu olması zirvenin temel içeriğidir.

Resim
www.diyetisyenkariyerzirvesi.com ©
X